גבינות יורו

גבינות ויין

קניתם כל כך הרבה גבינות איכותיות של יורו מחלבות אירופה, אבל הגעתם למדף היינות והתחלתם להתבלבל? אנחנו כאן כדי לעזור לכם. 

3 סוגים עיקריים של יין קיימים, אדום, לבן ורוזה. לכל אחד מהם יש המון סוגים שנקראים על פי שמות הזנים של הענבים מהם יוצרו, או אפילו שמות המקומות בהם גודלו הענבים, אבל לא נצלול לעומק הדברים אלא נסתפק בשני המושגים הכי בסיסיים לכל בקבוק – יבש וחצי יבש.

ההבדל פשוט הרבה יותר ממה שאתם חושבים וההבדל בין שני סוגי היינות מסתכם בכמות הסוכר שיש בכל יין. בעוד ביין יבש כל הסוכר הטבעי של הענבים מומר לאלכוהול בזמן התסיסה, ביין חצי יבש נשאר סוכר מה שמעיד כמובן על טעם מתוק יותר.

אחרי זה אפשר להמשיך למטרה העיקרית – להעניק את השילוב הטוב ביותר בין הגבינה לסוג היין. הגבינות הפופולריות שלנו כמו גבינת פטה, שמנת או עיזים יעבדו מצוין עם יין לבן. גם גבינת הקשקבל האיטלקית שלנו תתאים לאופי של היין הלבן. 

גבינות קשות ועשירות יותר בטעמים כמו מנצ'גו או גאודה יתאימו מעולה ליין אדום איכותי שעשיר גם כן ברובד של טעמים שיעשה לכם חשק תמידי למלא את הכוס.

אם אתם אנשים של גבינות כחולות תדעו שגם יין רוזה ורדרד וגם יין אדום יעניקו מענה הולם לחוויה. שאר הגבינות הנהדרות שלנו כגון צ'דר, מוצרלה, וחלומי ישתלבו בצורה נפלאה עם כל יין שרק תבחרו לשתות בערב החג. 

אל תשכחו לשתף אותנו בבחירות שלכם, פשוט תייגו euro.dairy.israel@

לקריאה נוספת על מתכונים מומלצים >>

 

 

 

גבינות יורו